Fotoepilace

IPL ARIANE

špičková, světově patentovaná technologie francouzské společnosti Eurofeedback umožňující efektivní bezbolestné ošetření IPL = intenzivním pulsním světlem (nejedná se o laser) bez rizika popálení nebo poškození okolní pokožky či vzniku jizev. Touto metodou lze především efektivně odstrnit nežádoucí chloupky, a to nejen tmavé, ale i světlé, slabé a šedivé, což jiné přístroje (lasery či jednodušší IPL) zpravidla neumožňují. IPL proniká přímo do vlasového folikulu, jehož buňky jsou následně zničeny a chloupek po několika dnech samovolně vypadne včetně folikulu. Nemá již tedy z čeho vyrůstat, proto je toto odstranění chloupků (ale i vousů) trvalé. Epilace se provádí na oholené pokožce, přístroj sám zaměří vlas. folikuly v podkoží. Nedochází tedy ke spálení chloupku.Takováto epilace je možná na všech částech těla, nejžádanějšími partiemi jsou podpaží, třísla, horní ret, brada a lýtka. Další výhodou je krystalový aplikátor umožňující ošetřit plochu téměř 8 cm2 najednou. Epilace je tedy poměrně rychlá, časově nenáročná a klientka následně není nijak omezena v běžných denních a pracovních činnostech. Dalšími možnostmi využití IPL ARIANE (pomocí volitelných programů a další krystalové hlavice) je efektivní neinvazivní odstraňování rozšířených žilek (v obličeji i na nohou) , odstraňování pigmentových skvrn a fotorejuvenace (omlazení - stimulací vlastního kolagenu v podkoží se pleť viditelně zpevní, vypne, též se takto efektivně vyrovnávají drobné jizvičky (např. po akné či neštovicích). 

Nežádoucí ochlupení se může vytrvale objevovat na nápadných místech, nejen na nohou či rukou, ale také na obličeji, ať už je to "knírek" na horním rtu, osamělé chloupky na bradě nebo třeba různě intenzivní "ochmýření" na lících. Problém může být velmi palčivý i při intenzivním výskytu světlých chloupků, které jsou sice méně nápadné než chloupky tmavé, ale zdaleka to neznamená, že by byly pro okolí neviditelné.

Až doposud nebylo možno k radikální a dlouhodobé likvidaci odstranění světlých či šedivých chloupků na obličeji či jinde na těle použít jindy účinné metody laserové depilace či fotoepilace. Tyto dny jsou však již minulostí!

Přístroj Ariane®, francouzské firmy Eurofeedback, umožňuje dlouhodobou epilaci jak tmavých, tak i světlých a šedivých chloupků prakticky na všech částech těla.

Technologie Ariane® vzešla z dlouhodobého výzkumu fotokoagulace (analýza tepelných reakcí v kůži) a precizního studia různých technik používaných v estetické medicíně. Jde o revoluční metodu "nové generace" trvalého odstranění chloupků všech barev, které zatím ostatní používané přístroje neumožňovaly.

Intenzivní pulzní světlo (IPL) je i v tomto případě absorbováno pigmentem melaninem ev. hemoglobinem v dříku chloupku a světelná energie se přeměňuje na teplo, které ohřeje vlasový folikul na 70°C. Jeho buňky jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla. Účinky ozáření se projevují jen na vlasaté části těla, nedochází k poškození ostatních tkání, pleť zůstává nedotčena.

Depilace přístrojem je bezbolestná, u světelných impulzů, které se opakují každé 2 vteřiny, cítí klient jen štípnutí nebo teplo. Celá plocha aplikátoru se průběžně ochlazuje asi na 10°C. Tak je celá jednorázově ošetřená plocha - 7,5 cm2 - před každým impulzem, během něj, i po něm chlazena. S plochou ošetření 3,5 cm2 je ošetření i velice rychlé - výkon je provedený do 10ti minut.

Epilace pomocí IPL je metoda vysoce účinná a při správném provedení i mimořádně bezpečná. Je vhodná jak pro použití na obličeji, tak i na větších plochách kůže, jako jsou celé nohy nebo třísla.

Svým nejzajímavějším efektem - působením na světlé a bílé chloupky - pomůže Ariane® dlouhodobě vyřešit problém s chloupky i těm klientkám kosmetických salonů, které zatím IPL nebo lasery právě pro nevhodné zbarvení chloupků využít nemohly.

K definitivnímu odstranění nežádoucího ochlupení je i s přístrojem Ariane® nezbytné několik sezení, celkový počet je u každého klienta individuální, v průměru kolísá mezi 3 - 8 ošetřeními.

Přístroj Ariane® umožňuje, díky využití různých sond a bezpečnostních filtrů (červeného pro depilaci a žlutého k ošetření dermis a epidermis), vedle epilace i účinnou rejuvenaci ošetřované pokožky, včetně působení na pigmentové skvrny (povrchové, především solárního původu), rozšířené žilky, onemocnění Rosaea a remodelaci kolagenových vláken. Výhodou je skutečnost, že obě sondy, pro epilaci i pro rejuvenaci, vydávají po celou dobu své životnosti stejnou hladinu energie a práce s nimi může být prakticky nepřetržitá. Permanentní epilace IPL - TRVALÉ ODSTRANĚNÍ NEŽÁDOUCÍHO OCHLUPENÍ - tmavých i SVĚTLÝCH chloupků (vč. šedivých)

JE EPILACE (DEPILACE) PROVEDENÁ NAŠÍM SALONEM TRVALÁ?

Epilaci (Depilaci) provádíme špičkovým IPL (Intenzivní pulzní světlo) zařízením ARIANE, francouzské společnosti Eurofeedback. Touto revoluční metodou "nové generace" se dosahuje trvalého odstranění veškerých chloupků světlých, ale i šedivých, na celém těle! Společnost Eurofeedback je držitelem 15 světových patentů a je světovou jedinečnou firmou v oblasti depilace! Po absolvování několika, pro výsledný efekt nutných, zákroků, dosahujeme až 100% efektu trvalého odstranění nežádoucího ochlupení!

JAK VLASTNĚ FUNGUJE FOTOEPILACE?

Intenzivní pulzní světlo pulzního světelného systému je selektivním způsobem absorbováno tmavým pigmentem (melaninem) event. krevním barvivem (hemoglobin), v dříku a světelná energie se při tom přeměňuje na teplo. Vlasová pochva se rozehřeje asi na 70 °C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla. Nepatrně pigmentovaná pleť naproti tomu zůstává nedotčena. Při úplném poškození nevyrůstá z místa růstu žádný chloupek, odstranění tohoto chloupku je trvalé.

JAK PROBÍHÁ OŠETŘENÍ PŘÍSTROJEM ARIANE?

Nejprve je z místa, které se bude ošetřovat, odstraněn nanesený make-up apod. Tyto barevné pigmenty by se jinak působením intenzivního světelného impulzu spálily a mohly by proniknout do kůže - stal by se z nich nežádoucí permanentní make-up. Pak se chloupky odstraní (oholí). Cíl ošetření spočívá v trvalém odstranění nežádoucích chloupků, proto musí být zničena místa růstu vlasových pochev. Viditelný chlup vyrůstající z kůže se působením světelného pulzu spálí. Pak se sice zdá, že chlup je odstraněný, ale stále dorůstá. Energií pulzního světla se nemá plýtvat na spalování chloupků, ale je třeba se zaměřit na vlasové folikuly hluboko v kůži.

Před nasazením aplikátoru s filtračním okénkem se na kůži nanese vrstva čirého, transparentního aqua-gelu. Jeho úkolem je zejména vyrovnat nerovnou, strukturovanou kůži na povrchu opticky s plochým filtračním okénkem, aby energie světelného impulzu mohla optimálně bez reflexních ztrát proniknout do kůže.

JE OŠETŘENÍ PŘÍSTROJEM ARIANE BOLESTIVÉ?

Depilace s přístrojem ARIANE je bezbolestná a dobře snesitelná, u světelných impulzů se pociťuje pouze lehké štípnutí nebo pocit tepla. Celá ošetřující plocha aplikátoru je aktivně ochlazována vodou asi na 10 °C. Tak je ošetřované místo na kůži po celé své ploše před každým impulzem, během něj i po něm chlazeno. To je vedle speciální EPL technologie aplikátoru důvodem pro šetrné odstraňování chloupků pomocí přístroje ARIANE.

CO SE STANE PO OŠETŘENÍ?

Chloupky na ošetřeném místě vypadají až po několika dnech, když už zničený prostor vlasových pochev, které se nacházejí asi 1 až 5 milimetrů pod kůží, nenabízí oporu. Na ošetřeném místě nicméně dorůstají další chloupky, které se nacházejí nejprve v telogenní klidové fázi (třetí fázi růstového cyklu chlupu těsně před vypadnutím) a teprve poté postupně přecházejí do anagenní růstové fáze.

JAKÁ PRAVIDLA SE MUSÍ DODRŽOVAT?

Odstraňování nežádoucího ochlupení přístrojem ARIANE je v zásadě šetrné a v žádném případě nebrání v bezproblémovém výkonu pracovních činností i činností ve volném čase. Omezení by ale mělo asi po dobu tří týdnů před každým ošetřením a po něm platit pro návštěvy solárií, případně pro opalování na slunci. Dalším zatížením kůže UV zářením a hnědnutím se zvyšuje riziko vedlejších účinků (spálení na slunci, pigmentové změny). V případě ošetření větších částí těla je třeba se opalování a návštěv solária zcela vyvarovat, menší části lze velmi dobře chránit opalovacím krémem s odpovídajícím vysokým faktorem (přes 30, raději 50).

JAKÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY SE MOHOU OBJEVIT?

Vedlejší účinky jsou při správném použití přístroje ARIANE a pečlivém nastavení parametrů ošetření velmi vzácné. V závislosti na typu kůže a nastavených parametrech ošetření může ošetřené místo zarudnout, příležitostně může i lehce napuchnout. Tyto příznaky zpravidla rychle zmizí. Případné vedlejší účinky zmírňuje chlazení postiženého místa na kůži. Zřídka jsou pozorovány prudší reakce, v podstatě jsou možné až příznaky připomínající spáleniny při opalování nebo popáleniny. V jejich důsledku se může objevit hypopigmentace nebo hyperpigmentace, pleť je tedy po ošetření světlejší (nebo tmavší), ale tyto skvrny se časem samy ztratí. Příčinou popsaných problémů je téměř vždy skutečnost, že postižené místo bylo před ošetřením nebo po ošetření vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária bez odpovídající vysoké ochrany.

DO JAKÉ MÍRY JE REDUKCE OCHLUPENÍ TRVALÁ?

Po dobře provedeném ošetření s přístrojem ARIANE by se mělo odstranit až 100 % chloupků. Ošetřením tímto přístrojem jsou chloupky proto opravdu trvale odstraněny, protože byly zničeny kmenové buňky kořínků, z nichž už nemohou vyrůstat žádné chloupky. To lze dokázat z histologického hlediska (v průřezu kůží). Máme k dispozici kontrolované vědecké studie pro dobu následného sledování v délce několika let.

JAKÉ JSOU S TÍMTO PŘÍSTROJEM ZKUŠENOSTI?

Eurofeedback, francouzský výrobce systému pulzního světla ARIANE, má v oblasti fotoepilace v Evropě a na celém světě dlouholeté zkušenosti, a v oblasti IPL je světovou špičkou. Mimojiné je držitelem 17 celosvětových patentů v oblasti IPL. Úzká spolupráce s předními centry a důkladná školení uživatelů zaručují kompetentní poradenství a dlouhodobé úspěšné výsledky ošetření.

KOLIK OŠETŘENÍ BUDU MUSET PODSTOUPIT?

Při jednom jediném ošetření nemohou být nikdy odstraněny všechny nežádoucí chloupky. Chloupky rostou v cyklech, část chloupku je v klidu (fáze telogen), část roste (fáze anagen). Při fotoepilaci jsou v podstatě odstraněny pouze chloupky v anagenu, tedy chloupky, které právě rostou. Jejich podíl je po těle rozdělen různě a představuje zhruba 10 - 50 % všech chloupků na daném místě. Rozdílná je i doba růstu v jednotlivých fázích, tato období trvají čtyři až 24 týdnů. Vždy podle místa na těle je zapotřebí postoupit tři až osm ošetření. Mezi jednotlivými sezeními by měla být navíc pauza asi čtyři týdny v případě ošetření na hlavě a minimálně šest až dvanáct týdnů na těle. Tento fakt nemá nic společného s přístrojem ARIANE, nýbrž důvodem je pouze fyziologie růstu lidských chloupků.

JAK DLOUHO OŠETŘENÍ TRVÁ?

Aplikátor ARIANE umožňuje ošetřit jedním jediným impulzem plochu 7,5 cm2, což zajišťuje plynulou, hospodárnou činnost obzvláště při ošetření rozsáhlých částí těla (např. nohou a zad). Ošetření trvá několik minut (např. na bradě a na horním rtu) až zhruba 20 až 30 minut (např. na jedné noze).

NEJČASTĚJI EPILOVANÉ OBLASTI:

Horní ret, brada, tváře, podpaží, předloktí, ruce celé, třísla, lýtka, stehna, nohy komplet.

Zákrok je nutno cca. 3 - 8 x opakovat, vzhledem k efektivnímu úbytku ochlupení po každém ošetření se cena dalších zákroku vždy snižuje.