Odstranění pigmentových svkvrn

JAK VLASTNĚ FUNGUJE PROCES ODSTRAŇOVÁNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN?

Intenzivní pulzní svělo pulzního světelného systému je selektivním způsobem absorbováno tmavými chromofory, pigmentem (melaninem), případně oxihemoglobinem (červené krevní barvivo) a světelná energie se při tom přeměňuje na teplo. Tak lze odstraňovat chloupky (viz fotoepilace), nežádoucí pigmentové skvrny a rušivé, rozšířené žilky a kůži lze celkově zpevnit a omladit.

JAK PROBÍHÁ OŠETŘEŇI PŘÍSTROJEM ARIANE?

Nejprve jsou na místě, které se bude ošetřovat, oholeny chloupky, které by se působením světelného impulzu spálily, a je odstraněn nanesený make-up apod. Před nasazením aplikátoru s filtračním okénkem se na kůži nanese tenká vrstvička čirého, transparentního aqua-gelu. Jeho úkolem je zejména vyrovnat nerovnou, strukturovanou kůži na povrchu opticky s plochým filtračním okénkem, aby energie světelného impulzu mohla optimálně bez reflexních ztrát proniknout do kůže.

JE OŠETŘENÍ PŘÍSROJEM ARIANE BOLESTIVÉ?

Komplexní proces s přístrojem ARIANE je - v porovnání s lasery nebo systémy IPL chlazenými vzduchem -bezbolestný a dobře snesitelný, u světelných impulzů se pociťuje pouze pocit tepla nebo lehké štípání. Ošetřující plocha aplikátoru je aktivně ochlazována vodou asi na 10 °C. Tak je ošetřované místo na kůži po celé své ploše před každým impulzem, během něj i po něm chlazeno. To je vedle speciální EPL technologie aplikátoru důvodem pro šetrnou, bezbolestnou terapii pomocí přístroje ARIANE.

CO SE STANE PO OŠETŘENÍ ?

Okamžitě po ošetření pulzním světlem pigmentové skvrny ztmavnou, případně se zabarví do šedo-hněda. Výskyt mírného zarudnutí na okrajích je normální, stejně tak lze pozorovat vytvoření hnědého povlaku. Asi po osmi dnech jsou z kůže vypuzeny pigmentované kožní buňky. V mnoha případech je dobrého kosmetického výsledku dosaženo již tímto krokem. V zásadě lze další ošetření provést v odstupu asi 14 dnů.

JAKÁ PRAVIDLA SE MUSÍ DODRŽOVAT?

Komplexní proces přístrojem ARIANE je v zásadě šetrný a v žádném případě nebrání v bezproblémovém výkonu pracovních činností i činností ve volném čase. Omezení by ale mělo asi po dobu tří týdnů před každým ošetřením a po něm platit pro návštěvy solárií, případně pro opalování na slunci. Dalším zatížením kůže UV zářením a hnědnutím se zvyšuje riziko vedlejších účinků (spálení na slunci, pigmentové změny). Ošetření lze opakovat již po několika dnech a vždy závisí ta typu kůže.

V případě ošetření větších částí těla je třeba se opalování a návštěv solária zcela vyvarovat, menší části lze velmi dobře chránit opalovacím krémem s odpovídajícím vysokým faktorem (přes 30, raději 50). Jednotlivá malá místa lze před slunečním zářením chránit i náplastí.

JAKÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY SE MOHOU OBJEVIT?

Vedlejší účinky jsou při správném použití přístroje ARIANE a pečlivém nastavení parametrů ošetření velmi vzácné. V závislosti na typu kůže a nastavených parametrech ošetření může ošetřené místo zarudnout, příležitostně - zejména u cévních poškození - může i lehce napuchnout. Tyto příznaky zpravidla rychle zmizí. Případné vedlejší účinky zmírňuje chlazení postiženého místa na kůži. Zřídka jsou pozorovány prudší reakce, v podstatě jsou možné až příznaky připomínající spáleniny při opalování nebo popáleniny. V jejich důsledku se může objevit hypopigmentace nebo hyperpigmentace, pleť je tedy po ošetření světlejší (nebo tmavší), ale tyto skvrny se časem samy ztratí. Příčinou popsaných problémů je téměř vždy skutečnost, že postižené místo bylo před ošetřením nebo po ošetření vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária bez odpovídající vysoké ochrany.

JAKÉ JSOU S TĚMITO PŘÍSTROJI ZKUŠENOSTI?

Eurofeedback, francouzský výrobce systému pulzního světla (ARIANE), má v oblasti procesu Skin Rejuvenation v Evropě a na celém světě dlouholeté zkušenosti, a v oblasti IPL je světovou špičkou. Mimojiné je držitelem 17 celosvětových patentů v oblasti IPL. Úzká spolupráce s předními centry a důkladná školení uživatelů zaručují kompetentní poradenství a dlouhodobé úspěšné výsledky ošetření.

Úzká spolupráce s předními centry a důkladná školení uživatelů zaručují kompetentní poradenství a dlouhodobé úspěšné výsledky ošetření

DO JAKÉ MÍRY JE PROCES ODSTRAŇOVÁNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN TRVALÝ?

Příčinu pigmentových skvrn (např. stařeckých skvrn) je třeba hledat v zatížení kůže v důsledku slunečního záření, a to většinou dlouhá léta předtím. Proto se na ošetřeném místě mohou nové skvrny objevit znovu, což platí i pro ošetření IPL ARIANE

KOLIK OŠETŘENÍ BUDU MUSET POSTOUPIT?

Vždy podle indikace je pro odstranění pigmentových skvrn nutné provést jedno až čtyři ošetření, mezi nimiž by vždy měla být pauza v délce dvou až čtyř týdnů. Při vyhlazování kůže doporučujeme první sérii asi šesti intenzivních ošetření, aby byl výsledek zachován, a sice v pořadí čtyř až šesti ošetření ročně, případně podle potřeby. Ošetření lze opakovat v kratších i týdenních intervalech a jeho efekt záleží na množství a typu pigmentových skvrn.

JAK DLOUHO OŠETŘENÍ TRVÁ?

Doba ošetření je závislá od plochy ošetřované oblasti a může být cca. od 10 do 30 minut.